AVM ve Atrium Havalandırma ve Duman Kontrolü
CFD Analizleri

AVM ve Atrium CFD Analizleri
Alışveriş merkezleri son 15-20 yıldır toplumun geniş bir kısmı için önemli bir eğlence, sosyalleşme ve tabi ki alışveriş yapma yeridir. Alışveriş merkezlerinin sayısı, buraları ziyaret eden insanlar ve insanların AVM’lerde geçirdiği toplam zaman her geçen yıl artmaktadır.

Alışveriş merkezlerinde zaman geçiren insanlar, mağaza ve depolardaki değerli pek çok ürün düşünüldüğünde havalandırma ve duman kontrol sistemlerinin çok sayıdaki insanın güvenliği, değerli pek çok mal/ürün ve tabi ki AVM’nin (çok yüksek maliyette olan) kendisi için ne kadar önemli olduğu ortaya çıkıyor.

Tüm bunlar düşünüldüğünde tasarlanmış olan havalandırma ve duman kontrol sistemlerinin performansını henüz tasarım aşamalarında test etme gerekliliği artık kaçınılmaz olmuştur. Alışveriş merkezi CFD analizleri ve Atrium CFD analizleri sayesinde, bu sistemlerin zayıf noktalarını uygulama aşamasına geçmeden çok daha önce görerek gerekli revizyonları yapma şansına sahip olursunuz.

Standart olarak sağladığımız CFD sonuçları: Üç boyutlu duman dağılımları, sıcaklık dağılımları, herhangi bir noktadaki hız profilleri, istenilen yükseklikteki görüş mesafeleri. Tüm sonuçlar zamana bağlı ve video formatındadır. Böylece sistem performansını kolayca inceleyip karar verebilirsiniz.

Opsiyonel olarak karbon monoksit ve duman detektörlerini de modelleyerek (Bu dosya ve projeleri bize sağlamanız gerekir) yangın senaryosuna göre sistemi olabilecek en gerçekçi şekilde simüle edebiliriz.